Peregrynacja Obrazu Najświętszej Maryi Panny w Ikonie Obrazu Jasnogórskiego 7-8 czerwiec 2019 r.

W dniach 7-8 czerwca 2019r. w naszej parafii w Zaniemyślu miała miejsce Peregrynacja Obrazu Najświętszej Maryi Panny w Ikonie Obrazu Jasnogórskiego. W piątek obraz przybył z sąsiedniej parafi p.w. Św. Wojciecha z Kórnik-Bnin. Przywitanie obrazu nastąpiło w centrum Zaniemyśla na wysokości Pomnika Powstańców Wlkp. na ul. Raczyńskiego, a następnie procesja z Obrazem Panny Maryi przeszła do kościoła p.w. Św. Wawrzyńca. Wzorem pierwszej wizyty obrazu który odbyła się 42 lata temu 4 kwietnia 1977 roku także teraz druhowie z naszej jednostki włączyli się w uczestnictwo w procesji gdzie na zmianę z ojcami i szafarzami na swoich ramionach przenieśli obraz do kościoła gdzie nastąpiła uroczysta msza św. pod przewodnictwem biskupa Damiana Bryla, ks. Proboszcza Jacka Leśniewskiego, Misjonarza o.Józefa Niesłonego oraz opiekuna kustosza obrazu o.Paulina Krzysztofa Grzesica. Uroczystości związane z nawiedzeniem obrazu odbyły się również w sobotę gdzie rano procesja z obrazem Najświętszej Maryi Panny z kościoła p.w. Św. Wawrzyńca przeszła ulicami Zaniemyśla do Kościoła p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Poznańskiej. W godzinach wieczornych odprawiono nabożeństwo pożegnalne po czym samochód z obrazem Najświętszej Maryi Panny udał się do parafi p.w. Św. Marcina w Śnieciskach.

 

Dla przypomnienia prezentujemy fotografie czarno białe z nawiedzenia Obrazu Najświętszej Maryi Panny w Zaniemyślu, które odbyło się 42 lata temu w dniu 4 kwietnia 1977 roku.