Gminny Dzień Strażaka 2019

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Święto to w Polsce obchodzone jest oficjalnie od 2003 roku. Datę wybrano nie przypadkowo przypada bowiem w dniu wspomnienia w kościele katolickim Świętego Floriana, który jest patronem między innymi strażaków.

W sobotę 3 maja o godzinie 15.00 w kościele św. Wawrzyńca w Zaniemyślu odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków, ich rodzin oraz patrona Świętego Floriana. Msze św. odprawił Ks. proboszcz Jacek Leśniewski. Po mszy świętej druhowie z jednostek OSP Czarnotki, OSP Kępa Wielka oraz OSP Zaniemyśl wraz z grupą motocyklową „Czerwone Lwy” udali się na teren przedszkola do Czarnotek gdzie odbył się Festyn „Sportowo-Profilaktyczny” połączony z obchodami Dnia Strażaka. Druhowie z OSP Czarnotki przygotowali atrakcje dla najmłodszych i dorosłych. Nie zabrakło też grochówki i kiełbaski z grilla oraz kawy i domowej roboty słodkich wypieków przygotowanych przez panie druhny z Czarnotek.

Na spotkaniu swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Zaniemyśl Krzysztof Urbas, Z-ca wójta Bogdan Schwanke, Przewodnicząca Rady Gminy w Zaniemyślu p. Justyna Dąbrowska, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP w Zaniemyślu dh. Marek Głowiński oraz Inspektor d/s obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i ochrony przeciwpożarowej w Zaniemyślu p. Adam Sikorski oraz Leśniczy Leśnictwa Łękno p. Zbigniew Łyszczarz.

W Dniu Strażaka życzymy wszystkim druhnom, druhom, drużynom MDP oraz fukcjonariuszom PSP zdrowia. Jak najwięcej ćwiczeń a jak najmniej działań ratowniczych. Ale jeśli te już się pojawią to niech każdy wyjazd do akcji kończył się powrotem pełnej obsady.

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!