Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze – 11.06.2022r

W dniu 11 czerwca 2022r odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach udział brały jednostki z trzech gmin: Środa Wielkopolska, Dominowo oraz Zaniemyśl. Zbiórka wszystkich drużyn odbyła się koło remizy w Zaniemyślu, gdzie uformowano kolumnę i wraz z orkiestrą dętą ze Śremu wszyscy przemaszerowali ulicami Zaniemyśla na stadion im. Arkadiusza Marciniaka w Zaniemyślu
Po dotarciu na płytę boiska prowadzący kolumnę naczelnik OSP Zaniemyśl dh. Michał Kirschke zameldował wójtowi Gminy Zaniemyśl pani Justynie Dąbrowskiej gotowość do rozpoczęcia zawodów oraz po krótkiej chwili został odegrany hymn państwowy wraz z podniesieniem flagi państwowej za pomocą drabiny strażackiej z OSP Brodowo.
Piękna i słoneczna pogoda dostarczyła licznie zebranej publiczności wiele emocji i wrażeń w rywalizacji 9 drużyn o zwycięstwo w grupach walczyły jednostki z: OSP Zaniemyśl, OSP Kępa Wielka, OSP Czarnotki, OSP Środa Wielkopolska, OSP Dominowo, OSP Murzynowo Kościelne, OSP Brodowo i żeńska ze Środy Wielkopolskiej oraz młodzieżowa chłopięca drużyna z OSP Zaniemyśl.
Tradycyjnie między gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych, będące formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych, rozegrane zostały w dwóch konkurencjach:
• sztafecie pożarniczej 7×50 z przeszkodami oraz
• ćwiczeniu bojowym
Nad ich przebiegiem czuwała powołana komisja sędziowska pod przewodnictwem dh. Moniki Jaworskiej z OSP Kępa Wielka.
W wyniku rywalizacji jednostek z poszczególnych gmin drużyny zajęły miejsca:
Gmina Środa Wielkopolska:
1 miejsce w grupie żeńskiej powyżej 16 lat – OSP Środa Wlkp. – 217 pkt.
1 miejsce w grupie męskiej powyżej 16 lat – OSP Środa Wlkp. – 134 pkt
2 miejsce w grupie męskiej powyżej 16 lat – OSP Brodowo – 144 pkt.
Gmina Dominowo:
1 miejsce w grupie męskiej powyżej 16 lat – OSP Murzynowo Kościelne – 136 pkt
2 miejsce w grupie męskiej powyżej 16 lat – OSP Dominowo – 148 pkt.
Gmina Zaniemyśl:
1 miejsce w grupie męskiej poniżej 16 lat – OSP Zaniemyśl
1 miejsce w grupie męskiej powyżej 16 lat – OSP Zaniemyśl – 131 pkt.
2 miejsce w grupie męskiej powyżej 16 lat – OSP Kępa Wielka – 131 pkt.
3 miejsce w grupie męskiej powyżej 16 lat – OSP Czarnotki – 146 pkt.
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale, które wręczyli przedstawiciele poszczególnych gmin oraz zaproszeni goście:
Komendant Powiatowy PSP w Środzie Wlkp. bryg. Tomasz Skorliński
Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Środzie Wlkp. dh. Jarosław Krzemiński
Wicestarosta Średzki p. Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka
Przewodniczący rady powiatu p. Piotr Kasprzak
Wójt Gminy Dominowo p. Krzysztof Pauter
Przewodnicząca rady gminy Dominowo p. Aurelia Przewoźniczak
Przewodniczący rady miejskiej w Środzie Wlkp. p. Paweł Wullert
Wójt Gminy Zaniemyśl p. Justyna Dąbrowska
Sekretarz gminy Zaniemyśl p. Danuta Sobkowiak
Przewodniczący rady gminy Zaniemyśl p. Jerzy Grześkowiak