„18 LAT JAK JEDEN DZIEŃ”

11 Listopad 2002r.
W tym deszczowym listopadowym dniu pamiętnego roku zostaje oficjalnie przekazany samochód pożarniczy GBA Star-Man naszej jednostce. W dzień święta Niepodległości odprawiona została Msza Św. w kościele p.w. Św. Wawrzyńca celebrowana przez ś.p. księdza kanonika Tadeusza Piaczyńskiego. Wszyscy zebrani wraz z orkiestrą dętą z Ochotniczej straży Pożarnej w Środzie Wlkp. pod batutą ś.p. druha Jana Zalesinskiego przeszli pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, aby złożyć kwiaty i uczcić poległych wielkopolan za naszą niepodległą Ojczyznę. Uroczystości przekazania oraz poświęcenia nowego samochodu pożarniczego odbyły się na placu przy remizie naszej jednostki, gdzie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej wraz z hymnem państwowym.
Po tych uroczystościach zaproszono wszystkich zebranych gości oraz mieszkańców Zaniemyśla do Gminnego Ośrodka Kultury na Akademię przygotowaną przez nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Łęknie.
Poniższy film jest jest wspomnieniem i obejmuje tylko część z przekazania samochodu pożarniczego, a cały przebieg uroczystości znajduje się w naszym archiwum.