Przekazanie łodzi Whaly 435 R, 08.02.2020r.

W dniu 8 lutego odbyło się oficjalne przekazanie nowej łodzi ratowniczej typu Whaly 435 R. z pełnym sprzętem, silnikiem, przyczepą transportową oraz z sprzętem do ratownictwa wodnego za łączną kwotę 68516,00 zł. Zakup łodzi został sfinansowany w połowie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w kwocie 34258,00 zł. Oraz Urzędu Gminy Zaniemyśl w kwocie 34258,00 zł.

Łódź Whaly 435 R to wersja łodzi która ma wzmocnioną konstrukcje w stosunku do standardowego modelu, dzięki wzmocnionej konstrukcji można było zamontować mocniejszy silnik o mocy 40 KM. Łódź wyposażona została w konsole sterowniczą z siedzeniem, kratownicę nawigacyjną, uchwyt na koło ratownicze, pompę zęzową, drabinkę oraz inny drobny sprzęt niezbędny do działań ratowniczych na wodzie.

Oficjalne wręczenia aktu przekazania oraz kluczyków łodzi na ręce Prezesa OSP Zaniemyśl Daniela Pachury dokonali wójt Gminy Zaniemyśl Krzysztof Urbas oraz Przewodnicząca Rady Gminy Justyna Dąbrowska, równocześnie Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wlkp. mł. Bryg. Maciej Kaczmarek wręczył akt włączenia łodzi ratowniczej do podziału bojowego.

Łódź dostała imię „KASIA” a matką chrzestną została pani Mirosława Katarzyna Kaźmierczak, dzięki której zakup został jednocześnie sfinansowany z budżetu samorządu Województwa Wielkopolskiego i Gminy Zaniemyśl.

Korzystając z okazji tak uroczystego dnia oraz licznych przybyłych gości dokonano również wręczenia medali. Z racji, że przy jednostce OSP Zaniemyśl działa Klub Honorowych Dawców Krwi którego członkami są strażacy OSP Zaniemyśl, OSP Kępa Wielka jak również mieszkańcy naszej gminy nie zrzeszeni w Ochotniczych Strażach Pożarnych , Odznaką Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu odznaczony został pan Krzysztof Szymczak, odznaczenie wręczały Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK pani Bogusława Deiksler oraz Przewodnicząca Rady Powiatu pani Małgorzata Fertała.

Kolejne odznaczenie Uchwałą Prezydium Oddziału ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka w Poznaniu Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczony został druh Piotr Maciejewski, wręczenia medalu dokonali Prezes ZOP ZOSP RP w Środzie Wlkp. dh. Ryszard Ignaszewski oraz Prezes ZG ZOSP RP w Zaniemyślu dh. Marek Głowiński.

W uroczystości wzięli udział:

Prezes ZOP ZOSP RP w Środzie Wlkp. dh. Ryszard Ignaszewski

Prezes ZG ZOSP RP w Zaniemyślu dh. Marek Głowiński.

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wlkp. mł. bryg. Maciej Kaczmarek

Przewodnicząca Rady Gminy pani Justyna Dąbrowska

Przewodnicząca Rady Powiatu pani Małgorzata Fertała

Wójt Gminy Zaniemyśl pan Krzysztof Urbas