Pożar ścierniska i zboża na pniu 29.07.2019

W dniu 29.07.2019 zadysponowano naszą jednostkę do miejscowości Jeziorskie Huby do pożaru ścierniska,słomy po kombajnowej oraz zboża na pniu. Spaleniu uległo wstępnie ok. 10 ha ścierniska oraz 4 ha zboża na pniu. Zadysponowano również zespół ratownictwa medycznego do poparzonej osoby która obsługiwała prasę do słomy i doznała poparzenia rąk,.

Za pomoc w gaszeniu pożaru dziękujemy Fermie drobiu Daniela Pachury, który wspomógł nas przysyłając swoich pracowników z cysterną wody o pojemności 18 tyś. litrów.

Siły i środki zadysponowane do zdarzenia:

GCBA OSP Zaniemyśl

GCBA OSP Koszuty

GCBA OSP Kórnik

GCBA OSP Kamionki

GCBA JRG Środa Wlkp.

GBA OSP Zaniemyśl

GBA OSP Brodowo

GBA OSP Mączniki

GBA JRG Środa Wlkp.

GLMA OSP Kępa Wielka

SLRr JRG Środa Wlkp.